Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výplata invalidního důchodu

Autor Ing. Dana Ponczová
Předmět Výplata invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den,

dne 8.6.2010 jsem posudkovou komisí byla uznána invalidní I. stupně. Do dnešního dne mi nebylo doručeno žádné rozhodnutí o výši invalidního důchodu... Dodala jsem všechny potřebné materiály již při sepsání žádosti tj. 4.5.2010, během svého života jsem měla pouze dva zaměstnavatele ( byla jsem státní zaměstnanec)

Je možné,že ani po čtyřech měsících od podání žádostí  mi nebyla vyplácena ani záloha na invalidní důchod(i když jsem o ní žádala).

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ponczová,

ČSSZ má na vyřízení správního řízení maximální dobu 90 dní. Ve Vašem případě již tato doba uplynula. Doporučuji Vám podat stížnost na MPSV ČR pro nečinnost úřadu. Bohužel pro Vás jinou radu nemám.

S pozdravem Václav Krása