Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výplata důchodu při snížení invalidity

Autor Milan
Předmět Výplata důchodu při snížení invalidity
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

v roce 2008 mi byl přiznán ČID,po 1.1.2010 mi byl změněn na invaliditu I. stupně.V loňském roce jsem prodělal 2x operaci bederní páteře a na základě žádosti mi byl přiznán v listopadu 2010 ID III. stupně.V letošním roce budu přizván ke komisi-pokud by došlo ke snížení stupně invalidity chtěl bych vědět,zda mi bude výplata důchodu snížena ihned, nebo až od od 13. výplaty důchodu.

Děkuji za odpověď a jsem z pozdravem

Milan

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

vzhledem k tomu, že ID III. stupně Vám byl vyměřen až po 1. 1. 2010, tedy již podle nových předpisů, tak Vám, v případě snížení ID na nižší stupeň, nebude vyplácen ÏD v plné výši po dalších 13 měsíců.

S pozdravem Václav Krása