Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výplata důchodu

Autor Hnízdilová
Předmět výplata důchodu
Dotaz

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, od jakého datumu by mně měl být zpětně vyplacen ID. Žádost o ID jsem podala 30.10.2009. U komise jsem byla a uznána částečně invalidní 16.12.2009. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hnízdilová,

důležité pro Vás je, jakým datumem komise určila, že jste invalidní. Z Vašeho textu není zřejmé zda posudková komise zasedala 16.12.2009 a nebo určila datum 16.12.2009 jako datum vzniku Vaší invalidity. Dokonce je možné, že posudková komise by stanovila datum Vaší invalidity zpětně, maximálně však 5 let. Potom by Vám byl ID doplacen za oněch 5 let zpět.

S pozdravem Václav Krása