Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výplata ČID v době nemocenské

Autor Hana Jankovská
Předmět Výplata ČID v době nemocenské
Dotaz

Dobrý den , prosím o objasnění situace. Manžel loni od 4.2. v neschopnosti po 2 operacích srdce byl předvolán v prosinci loňského roku ke komisi, která rozhodla ,že od 15.12. bude ČI. Neschopnost mu byla ukončena 12.ledna 2010 ale hned 13.ledna dostal novou neschopenku, musel na oční operaci, dosud neschopnost trvá. Zajímalo by mě zda mu bude vyplacen ČID zpětně od doby kdy komise rozhodla,toho 15.12.2009. Nebo na něj nemá nárok , protože je ještě stále na neschopence. Zatím neobdržel žádné rozhodnutí o výplatě důchodu. Děkuji Jankovská Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní jankovská,

Vašemu manželovi by měl být ČID vyplacen od 15.12. 2009.

S pozdravem Václav Krása