Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výplata 13 splátek

Autor Jana
Předmět výplata 13 splátek
Dotaz

Dobrý den,

chci se zeptat  nyní mám PID jdu na první LPK po roce. Zajímá mě pokud mě důchod sníží na jakýkoliv nižší zda budu brát těch dalších 13. měsíců splátky z plného. Pokud mě důchod bude snížen bude mě vyplácena podpora, kterou jsem nečerpala, protože jsem šla do PID?

                                                                       Zdravím Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud Vám byl PID přiznán před 1. 1. 2010 a loni ani letos jste ještě nebyla na kontrole, bude Vám, při případném snížení ID, vypláceno ještě 13 splátek v původní výši. Pokud Vám byl PID vyměřen až po 1. 1. 2010, nebo jste již byla na kontrole, bude Vám krácen důchod od příští splátky po případném rozhodnutí LPK.

S pozdravem Václav Krása