Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

VYPLÁCENÍ DŮCHODU

Autor Blanka Hatašová
Předmět VYPLÁCENÍ DŮCHODU
Dotaz

Dobrý den,

mám dotaz ohledně vyplácení důchodu. Mám ČID 1. stupně.

Dne 2.6.2011 jsem byla na posudkovém řízení a tam mi posudková lékařka určila den vzniku invalidity 21.4.2011. Jelikož jsem byla v pracovní neschopnosti, určila mi abych koncem měsíce června ukončila pracovní neschopnost. Koncem měsíce června jsem pracovní neschopnost ukončila a hledám zatím marně práci, ale to je již něco jiného.

Nyní mi přišlo oznámení o výplatě důchodu z ČSSZ, Praha 5, Křížová 25, kde mi důchod budou posílat zpětně od 1.7.2011. Neměla bych důchod dostávat již od 21.4.2011?

Děkuji za odpověď

Blanka Hatašová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hatašová,

vzhledem k tomu, že Vám byl stanoven datum invalidity k 21. 4. 2011, domnívám se, že byste měla pobírat dávky od tohoto data. Vůbec nerozumím tomu, že jste byla nucena ukončit podporu v nemoci. Výplata dávky v nemoci a ID I. stupně je slučitelná. Doporučuji Vám, abyste požádala ČSSZ o vysvětlení.

S pozdravem Václav Krása