Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyplácení ČID

Autor Hnátová
Předmět vyplácení ČID
Dotaz

Dobrý den ane Kráso,

                     dne 3.2.2010 jsem byla u posudkové komise, kde mě sdělili, že mám 40 bodů. Datum zažádání bylo 30.11.2009. Tudíž nově 1. stupeň. Řekli mě, že přijde dopis poštou a zatím nic, tak se chci zeptat jaká je doba do kdy mě to pošlou. A ještě mám dotaz výplata bude od datumu 30.11.2009? Ten prosinec se vypočítává stejně jako měsíce v tomto roce?

                                                               Předem Vám moc děkuji Hnátová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hnátová,

ČSSZ trvá poměrně dlouho než pošle žadatelům o ID rozhodnutí o jeho přiznání či zamítnutí žádosti. Správní lhůta je 30, maximálně 60 dní. Důchod by Vám měl být vyplácet od data žádosti.

S pozdravem

Václav Krása