Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

VYMĚŘOVACÍ ZÁKLAD PRO DůCHOD

Autor Radek Mrkos
Předmět VYMĚŘOVACÍ ZÁKLAD PRO DůCHOD
Dotaz Dobrý den. Rád bych se Vás zeptal, zda se částka z invalidního důchodu sčítá dohromady jako měsíční příjem s částkou příjmu ze závislé činnosti (ze které je odváděno pojistné na důchodové pojištění) ve smyslu vyměřovacího základu na starobní důchod. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mrkosi,

takto to určitě není. Základem je vždy příjem z pracovní aktivity, a to je základ pro výpočet důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.