Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výměr invalidního důchodu 1stupne

Autor Radka Hornátová
Předmět Výměr invalidního důchodu 1stupne
Dotaz Dobrý den měla bych na Vás prosím dotaz ohledně výměru invalidního důchodu 1stupne.V roce 2013 jsem pobírala důchod 1 stupně na částku 6082 Kč poté jsem byla 2 roky v ve 3 stupni invalidity a v roce 2015 mě dali 2stupen a vyměřili mě částku 6228 a tenhle měsíc mě přiznali 1 stupeň a dnes mě přišel výměr na částku 5401kc tak by mě zajímalo zdali je v pořádku pobírat 1 stupeň menší než v roce 2013 jinak jsem v invalidním důchodu od roku 2000.Moc Vám děkuj za odpověď.S pozdravem Hornátová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hornátová,

to, co popisujete je skutečně možné, protože invalidní důchody, které byly přiznávány před rokem 2010, měly pouze dva stupně, a to I. stupeň částečný invalidní důchod a II. stupeň plný invalidní důchod. Po roce 2010 došlo ke změně a u přijemců ČID byl ID rozdělen do stupňů I. a II. Avšak částky v takovém případě byly stejné. Tím, že u Vás došlo později ke stanovení různých stupňů, tak skutečně došlo k rozdělení PID i finanční částky mezi stupni I. a II. Nevím, jestli máte důchod vypočítaný přesně, ale zdá se mi, že je to v pořádku. Můžete podat námitku, ale myslím si, že s ní neuspějete.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji