Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

VÝMĚR ID 3.ST

Autor FRANTIŠEK HOCHMAN
Předmět VÝMĚR ID 3.ST
Dotaz

Dobrý den Pane Kráso

ID 1.st mám přiznání v roce 2009. Dne 22.5.2018 mi byl přiznán id 3 st.ID. Dotaz se týká výměry :

Koeficient stanovený podle ustanovení § 41 odst. 3 zdp při změně invalidního důchod pro invaliditu prvního stupně na invaliditu třetího stupně činí 3, podle čl. II bodu 3 zákona č. 220/2011 Sb.,kterým se mění zákon č. 155/1995 Sb. o důchodovém pojištění, se však použije nejvýše koeficient 2. Podle tohoto zákoníků nemám nárok na 3 násobný koeficient ?

Děkují za odpověď S pozdravem Hochman.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hochmane,

bohužel je to tak skutečně pravda. A je to způsobeno také tím, že invalidní důchody I. a II. stupně přiznané před 1. 1. 2010 byly důchody částečné, které tvořily půlku plného invalidního důchodu. Takže rozhodnutí OSSZ je správné.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.