Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyčerpání podpůrčí doby

Autor Ferbs
Předmět vyčerpání podpůrčí doby
Dotaz

Dobrý den,dovolte mi položit dotaz

moje přítelkyně byla v loškém roce nemocná a vyčerpala podpůrčí dobu,ossz ji tedy dvakrát po 1.měsíci nemocenskou prodloužila. 1.11.2010 nastoupila do práce a nyní po odpracování cca 3 měsíců je opět na neschopence. jaký bude další postup? vznikl jí nový nárok,nebo musí požádat opět o prodloužení,nebo o inv.důchod? Předpoklad je dlouhodobější nemoc.

 

Díky Ferbs

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ferbsy,

pokud je předpoklad, že Vaše přítelkyně bude v pracovní neschopnosti delší dobu - půl roku - měla by zvážit možnost požádat o ID. Doporučuji Vám však, aby návrh na ID doporučil ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása