Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vrácení ID ulcerozní kolitida

Autor Jiří Fajtl
Předmět Vrácení ID ulcerozní kolitida
Dotaz

Dobrý den chtěl jsem se prosím Vás zeptat na možnost zpětného doplacení ID za pět let.

Přes deset let mám diagnostikovánu ulcerozní kolitidu a od 26.8.2014 mi byl přiznán ID třetího stupně na základě mého zdravotního stavu což je subtotalní kolektomie s vývodem. Operace mi byla dělána v dubnu 2014. Předtím jsem nikdy neměl zažádáno o ID. Proto by mne zajímalo jestli mám nárok na nějaké doplacení před přiznáním ID třetího stupně...   Děkuji za odpovědˇ

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Fajtle,

teoreticky je možné doplatit důchod zpětně, ale určitě ne 5 let. V zásadě je možné doplatit ID za období od data posudku vypracovaného ČSSZ a datem rozhodnutí o přiznání ID. Delší období nelze zpětně doplatit.

S pozdravem Vácav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.