Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vnitřní nemoci-onkologie

Autor Květa
Předmět vnitřní nemoci-onkologie
Dotaz Je možné, aby manžel měl nějaké sociální zvýhodnění při neléčitelné formě agresivního lymfomu ( rakovina lymfatického systému rozváděna krví, tvorba v kostní dřeni) Dojíždí do Prahy na chemoterapii a já (manželka) mám praktickou nevidomost. Syn bydlí daleko.(škola) Děkuji za odpověď. Moc rádi přispějeme, když to bude jen trochu možné. Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

záleží na rozsahu zdravotního postižení, ale Váš manžel by si mohl pravděpodobně požádat o invalidní důchod. Vzhledem k tomu, že se asi sám obslouží, tak jinou dávku nemůže obdržet. O invalidní důchod se žádá na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása