Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vlastní bydlení

Autor Polenová
Předmět Vlastní bydlení
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila o informaci k mému dotazu.
Jsem v plném invalidním důchodu III. stupně pro vážnou psych. dg. Lékař mi doporučuje, abych se osamostatnila od matky a zařídila si své bydlení.  Matka mě odrazuje s tím, že mi tento důchod může být kdykoliv odebrán, tudíž nebudu mít prostředky k životu a stejně se budu muset z finančních důvodů zase vrátit.
Je skutečnost opravdu taková, že mi mohou v podstatě kdykoliv důchod vzít či snížit, popř. za jakých okolností může být důchod odebrán? Je plný invalidní důchod opravdu důvodem k tomu, abych byla věčně odkázána na život s rodičem, když je soužití s ním oboustranně nevyhovující? Zdravotně na tom nejsem dobře, nejsem schopna pracovat za mimořádných podmínek.

Děkuji za informaci. Polenová.  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Polenová,

posuzující orgán, to je ČSSZ, může Vás pozvat k přezkumu zdravotního postižení a pokud zjistí, že Váš zdravotní stav se změnil, tak Vám může odebrat ID. ID není přiznáván na trvalo.

S pozdravem Václav Krása