Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Velmi těšký uraz HK s následky.

Autor Sára
Předmět Velmi těšký uraz HK s následky.
Dotaz

Dobrý den.Před 2lety jsem měla po pádu v koupelně tříštivou zlomeninu Cituji zprávu lékaře tříštivá fr. dist meda-diaf.hýmaru vlevo,po oper paresa n.radialis-Následně 8 měsícu ruka ochrnutá.5měsícu rehábka 3krát v týdnu po 2hod.Posléze se po 8 měsících pohyb zlepšil.Nikoli však uplně.Prsty mám stuhlé.částečně omezen pohyb palce a prsteníčku.v ruce zustává nadále 10šroubu s destičkou ,která drží ruku po hromadě.Po operaci mi bylo zděleno ,že mi ji opět oerovat nikdo nebude.Uplně by ochrnula.Je to již 2 roky a rukou sice pohybuji ale musím několikrát deně cvičit.Asi před 3měs.Mě začala bolet.přetrvává do dnes.Možná se ruka nesrovnala nebot trpím již 7let polynoneuropatii.Mám velké problémy se zápěstím.Ruka je stále slabá ,unavená.Používám stéle jen tu pravou.Pohyb prsty několikrát po sobě jí unavý pak musím odpočívat.Podotýkám,že za měsíc bych se měla vrátit po mateřské dovolené opět do práce.montuji součástky.potřebuji obě ruce a mám veliký strach co bude dál.Vím ,že druou rukou ,už to nepujde.uu lékaře jsem byla naposledy před minulý rok.Pak jsem chodit na kontroly přestala.vím,že to byla hloupost.Myslela jsem si ,že ruka se srovná sama.U lékaře jsem byla stále ve stresu.Bohužel zustaly následky.Měla bych nárok třeba na invalidní duchod.Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sáro,

domnívám se, že Vaše zdravotní postižení není takového charakteru, aby Vám byl přiznán invalidní důchod.

S pozdravem Václav Krása