Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vdovský důchod

Autor eva
Předmět vdovský důchod
Dotaz

Hezký den přeji, chci se zeptat: pročetla jsme si podmínky nároku na vdovská nebo vdovecký důchod. A jednou podmínkou mimo jiné je, že máte nárok na trvalý vdovský důchod, když pečujete o postižené dítě do 18let a máte ho v nějakém stupni závislosti... Ale překvapuje mně, když to dítě dosáhne věku 18 let a více, tak vdova ztrácí nárok na trvalý vdovský důchod, není to diskriminace?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

nejedná se o diskriminaci, neboť dítě, které dovrší 18 let a je těžce zdravotně postižené, má nárok na tzv. ID z mládí, takže osoba o kterou je pečováno má svůj vlastní příjem.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.