Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

varixy

Autor Ježková
Předmět varixy
Dotaz Dobrý den,mám nefunkční žilní chlopně,od 19 let se objevují varixy,záněty,jsem po 6té operaci,mimo to ještě ambulantní Kocherovy vpichy a nespočet sklerotizací.Nohy natíkají,bolí,rozsáhlá pigmentace a mám jít na kontrastní venografii,ale chci se zeptat mám možnost žádat o invalidní důchod-je mi 45 let v zaměstnání stojím většinu pracovní doby,děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ježková,

pravděpodobně byste měla požádat o ID, ale podmínkou by mělo být, že jste delší dobu v pracovní neschopnosti. Delší dobu znamená více jak 3 měsíce. Pokud požádáte o ID bez dlouhodobé pracovní neschopnosti, tak se domnívám, že příliš naděje na úspěch nemáte.

S pozdravem Václav Krása