Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

určení odborného lékaře OSSZ

Autor Jitka
Předmět určení odborného lékaře OSSZ
Dotaz Dobrý den pane Kráso, obdržela jsem dopis z OSSZ, kde mi v určili odborného lékaře k vypracování lékařského posudku pro pokračování nároku na invalidní důchod. Může OSSZ nařídit v rámci řízení o pokračování nároku na invalidní důchod III. stupně odborné vyšetření u lékaře, kterého mi oni sami určí? Jiný než tento lékař a jeho posudek, dle dopisu který jsem obdržela, by vůbec nebyl brán na zřetel.Mám obavu z možné podjatosti tohoto lékaře. Doložila jsem svému ošetřujícímu lékaři tato vyšetření: -psychiatrické -neurologické Pro jednání komise mám připravené vyšetření ortopeda, které doložím při řízení. Určený lékař s nachází v jiném okrese, těžko se tam budu dopravovat. Děkuji za odpověď,již jednou jste mi dobře poradil. Jitka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

tomu co píšete v dotaze příliš nerozumím. Standardní je, že žadatel o ID si přinese odborné posudky, které posoudí posudkový lékař a provede další vlastní vyšetření. Neměl by určovat od kterého odborného lékaře mají být dány odborné posudky, to mu nepřísluší. Nejlépe je vždy využít lékaře specialistu, který má žadatele v péči. Domnívám se, že postup OSSZ není korektní a možná ani ne v souladu se zákonem. Doporučuji Vám podat posudky od svých lékařů. OSSZ může si vyžádat další posudky od jiných lékařů, pokud by nevěřil tomu, co máte k dispozici.l V takovém případě by mohl určit odborníky k posouzení Vašich potíží.

S pozdravem Václav Krása