Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Úraz kolena

Autor Tomáš Hájovský
Předmět Úraz kolena
Dotaz

Dobrý den, pane Krása, mám dotaz, zda mám nárok na částečný invalidní důchod nebo né ? Vím, že jsou na tom někteří lidé hůř než já ale mám tento problém.

Loni v říjnu se mi stal opakovaný úraz : podvrtnutí kolena s otokem a výpotkem. Byl jsem na traumatologii, kde mi bylo řečeno, že mám přetržený přední křížový vaz a boční natržený a navrhnutá plastika LCA.

Byla mi provedena artroskopická operace (prosinec 2009), při níž  to bylo potvrzeno a plastika LCA byla provedena a navíc jsem měl natržený meniskus, jehož část mi byla odstraněna. Pojišťovna mi vyplatila jako trvalé následky : odstranění části menisku.

Problém je ten, že je to dnes již skoro 9 měsíců po operaci a já mám pořád problémy, bolesti, svalová síla chybí a noha je asi o 4cm tenčí než ta zdravá a nemohu se na ni 100% spolehnout, nemůžu déle stát, problémy mi dělají schody, v kolenu "cítím" každý krok apod.

Jsem na úřadu práce a nemůžu dělat  práci, kterou jsem dříve vykonával.

Děkuji Vám za ochotu a odpověď   T.H.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hájovský,

ID není přiznáván proto, že někdo nemůže sehnat delší dobu pracovní uplatnění. Obávám se, že Vaše ztráta pracovní schopnosti nebude dosahovat potřebných 35 %, které je nutné získat při stanovení ID I. stupně.

S pozdravem Václav Krása