Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

úraz

Autor Jana Machová
Předmět úraz
Dotaz

Dobrý den, byl mi přiznám invalidní důchod 3.stupně.Ještě před tím se mi stal pracovní úraz a jsem stále na nemocenské. Pro výplatu invalidního důchodu musím do 70 dnů ukončit neschopenku. Mě však bude za 2 dny končit výplata nemocenckých dávek(už jsem doma více než rok).Proto by mne zajímalo zda musím ukončit neschopenku i v případě, že nebudu brát nemocenskou.Jeikož se jedná o pracovní úraz doplácí mi to do plné výplaty. Marodit bych měla asi ještě 1-2 měsíce.
Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Machová,

domnívám se, že pro výplatu ID III. stupně je asi nutné ukončit PN, ale přesnou informaci byste měla dostat na OSSZ. Doporučuji Vám návštěvu tohoto úřadu. Pokud budete mít trvalé následky a důchod je stanoven z důvodu pracovního úrazu, měla byste mimo ID pobírat také rentu, jako vyrovnání mezi Vašim příjmem a výší ID.

S pozdravem Václav Krása