Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Upřesnění výpočtu starobního důchodu

Autor Dáša
Předmět Upřesnění výpočtu starobního důchodu
Dotaz Pane Krása, prosím o upřesnění vaší odpovědi na dotaz "výpočet starobního důchodu". Vy jste napsal- V současné době se při výpočtu starobního důchodu zohledňuje celoživotní pracovní aktivita, to znamená, že i výdělky před mnoha roky se určitým způsobem indexují a následně je vypočítána výše starobního důchodu. Znamená to, že se jedná o zápočet procent za odpracované roky nebo se zohledňují i vydělané peníze? Můžete to objasnit? Moc děkuji, Dáša

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dášo,

zohledňují se jak procenta za odpracované roky tak také výdělky v jednotlivých letech. Nejsem specialista na výpočet důchodů a tak Vám nemohu více v této věci poradit.

S pozdravem Václav Krása