Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ÚPLNÉ ZBAVENÍ SVÉPRÁVNOSTI A ID

Autor Strnadová Zuzana
Předmět ÚPLNÉ ZBAVENÍ SVÉPRÁVNOSTI A ID
Dotaz

DOBRÝ DEN, VÁŽENÝ PANE KRÁSO,

     MÁ DCERA, FYZICKÝM VĚKEM 20 LET, ALE MENTÁLNÍM JEN 7,5-8LET, S DĚTSKOU MOZKOVOU OBRNOU S PRAVOSTRANNOU HEMIPARÉSOU,S EPILEPSIÍ A PORUCHOU CHOVÁNÍ A VELMI SLABÝMI A NEOBRATNÝMI HORNÍMI KONČETINAMI A ASTIGMATISMEM, NYNÍ BYLA ZCELA ZBAVENA SVÉPRÁVNOSTI A JÁ JSEM JEJÍM OPATROVNÍKEM, ROK POBÍRÁ NEJNIŽŠÍ INVALIDNÍ DŮCHOD NA ZÁKLADĚ ŽALOBOU UZNANÝCH POUHÝCH 35 BODŮ, NYNÍ BUDE KONTROLA ZDRAVOTNÍHO STAVU, TAK MĚ ZAJÍMÁ, JAKÝ VLIV NA POSUZOVÁNÍ BUDE MÍT JEJÍ ÚPLNÉ ZBAVENÍ SVÉPRÁVNOSTI.

     STEJNĚ JSEM TOHO NÁZORU, ŽE MÁ DCERA NA ZÁKLADĚ LEHKÉ A STŘEDNĚ TĚŽKÉ MENTÁLNÍ RETARDACE VČETNĚ VŠEHO, CO PÍŠI, MÁ NÁROK NA PLNÝ INVALIDNÍ DŮCHOD, JELIKOŽ NENÍ SCHOPNA SE NIČÍM VYUČIT, NEZVLÁDLA ANI KLASICKÝ UČEBNÍ OBOR NA ŠKOLE A ANI TEN OBOR NA ODBORNÉM UČILIŠTI SPECIELNÍM, TAKŽE NYNÍ NAVŠTĚVUJE PRAKTICKOU ŠKOLU DVOULETOU A JE V 1. ROČNÍKU A DCERA SE NIKDY SAMA NEUŽIVÍ.

     MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ A DĚKUJEME VÁM ZA VAŠI PRÁCI, S POZDRAVEM Strnadová

    

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Strnadová,

domnívám se jako Vy, že v takovémto případě by měl být přiznán ID z mládí a ne Vás trápit různým posuzováním zdravotníhio stavu. Doporučuji Vám, pokud neuspějete se žádostí, postupovat takto. Do 30 dnů po obdržení rozhodnutí podat námitku, která se podává prostřednictví OSSZ na ČSSZ. Pokud byste neuspěla ani s námitkou, tak Vám doporučuji správní žalobu, která se podává na Krajský soud a neplatí se žádné poplatky. V případě, že neuspějete s námitkou, bylo by dobré postup ve věci žaloby konzultovat s poradnou NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

S pozdravem Václav Krása