Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

unavový syndrom

Autor Jarka
Předmět unavový syndrom
Dotaz

Dobrý den, byl mi diagnostikován unavový syndrom na infekčním oddělení. Muj obvodní lékař mi řekl, že mi s tím nepomuže, že tu diagnozu neuznává. unava mi trvá přibližně 2 roky a nemužu skoro nic dělat a neustale mivam  zablokované zada. Napsali mi trvale rehabilitace  a obvodak mi rekl ze mam na to narok jednou za pul roku. Kdyz jsem se ho zeptala jestli mam narok aspon na častečný invalidní duchod tak mi řekl ,že nato nemam narok i když rok a pul jsem uplne bez peněz, nepobiram nic. Jenže nejsem schopna nekdy jit ani nakoupit natož někde dělat. Mám skoro pořad zvyšené teploty , je mi zle , bolí mě záda , hlava , prospala bych cele dny a unava nemizi a psychycky jsem na tom zle. Nejsem simulant i když vysledky vyšetření nic neprokázaly. Jinak jsem prodelala hodně narkoz  a před dvema lety mi bryly delohu  pro chudokrevnost a před rokem žlučník. Narkoz celkem jsem měla 12.  Lékaři říkaji ze to muze byt i z toho. Prosim o radu kam se mám obratit aby mi daly aspon častečny duchod, protoze to manzel proste uz neutahne a obvodakovi je tojedno. Jinak mi je 35 let. Dekuji moc za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

doporučuji Vám, abyste podala žádost o invalidní důchod. Žádost se podává na OSSZ. Bez jejich vyjádření nemůžete nic dělat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji