Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení školní docházky

Autor Iveta Ulmanová
Předmět ukončení školní docházky
Dotaz Dobrý den, dcera má 16 let,má DMO,je na invalidním vozíčku.Dokončila základní školu a v dalším studiu už nepokračuje. Je potřeba ji zaevidovat na úřadu práce pro pozdější získání invalidního důchodu? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ulmanová,

doporučuji Vám zaevidovat dceru na ÚP jako uchazečku o zaměstnání a současně požádat na OSSZ o ID pro dceru pro invaliditu z mládí. Tím předejdete jakýmkoliv komplikacím.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.