Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení podpůrčí doby

Autor Hana Novotná
Předmět Ukončení podpůrčí doby
Dotaz Dobrý den pane Kráso, prosím o informaci, jak dále postupovat. Dnešním dnem mi končí podpůrčí doba - uplyne 380dní nemocenské (operace páteře s otokem míchy, problémy stále trvají). Posudková lékařka si vyžádala ještě vyšetření, na kterém jsem byla z důvodu dlouhých objednacích lhůt až minulý týden, výsledek jsem dala hned na OSSZ. Na radu obv.lékaře jsem podala dne 1.10.2014 žádost o invalidní důchod. Dnes jsem opětovně volala na místní OSSZ, jak to vypadá s řešením mé žádosti - prý 6.11. jsem pozvaná ke komisi (žádné písemné pozvání mi zatím nedošlo) a že si mám prý k dnešnímu dni zařídit ukončení neschopenky. Což mi přijde značně mimo, vždyt to bych od zítra měla neomluvenou absenci v práci (jsem stále zaměstnaná). Tak jsem volala na call centrum OSSZ, kde mi bylo řečeno, že neschopenka se ukončovat nemusí, pouze již od zítra nebudu pobírat dávky. Je to skutečně tak? Můj obv.lékař mi k tomu nic neřekl.. Ještě otázka, pokud mi bude ID přiznán, tak začíná běžet od ukončení dávek v neschopnosti? Pokud přiznán nebude, lze požádat o prodloužení lhůty k doléčení? A dávky budou zpětně od 5.11. vyplaceny? Moc děkuji za odpověď, Novotná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

s pracovní neschopností nedělejte nic. Váš ošetřujícíc lékař by měl požádat o prodloužení podpůrčí doby, a to revizního lékaře Vaší zdravotní pojišťovny. Nebude Vám ukončena výplata nemocenských dávek, protože není ještě rozhodnuto, zda Vám ID bude přiznán či ne. Pokud Vám bude přiznán ID, tak ke dni žádosti. Pak samozřejmě by došlo k vyrovnání dávek nemocenského pojištění a výplaty invalidního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji.