Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení pn

Autor JAROSLAV
Předmět Ukončení pn
Dotaz

dobrý den,prosím o radu,obvodní lékař mě chce ukončit neschopenku.Již 4 měsíc marodím pro dlouhodobé chronické bolesti zad,vyhřezlé plotýnky 4mm,injekce nepomohly,kapačky v nemocnici také ne,kořenové dráždění nemám.rehabilitace ukončena pro zhoršení bolesti.dále mám dlouhodobé bolesti obou kyčlí,zjištěna artroza 2 stupně,pro bolest ujdu sotva 200metrů.je mě 46 let jsem obézní,mám 130kg.zhubnout nemohu,máme to v rodině dědičné.před rokem jsem si žádal o inv.důchod.dostal jsem 30 procent.nyní zjištěna artroza 2 stupně kyčlí.Za poslední rok jsem byl práce neschopný třikrát, celkem asi 6 měsíců.zažádal jsem si znova o inv.důchod.Je možné aby obv.lékař mě ukončil neschopenku?děkuji vám moc za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

pokud nesouhlasíte s ukončením PN, můžete se obrátit na revizního lékaře vaší zdravoitní pojišťovny. Pokud jste požádal o ID, tak by Vám pracovní neschopnost neměla být ukončena před rozhodnutím o ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.