Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení PN

Autor Věra Mončáková
Předmět Ukončení PN
Dotaz

Dobrý večer,

moc Vás prosím o radu.Od 10.1.2012 pobírám ID 1.stupně.Od 10.9.2015 jsem byla v PN.Podpůrčí doba mi skončila 9.1.2016.Na základě žádosti o její prodloužení,jelikož jsem stále v léčení.mi dnes lékařka posudkové správy nakázala ukončení PN k dnešnímu dni a doporučila mi,ať se jdu nahlásit na ÚP,když nemůžu nadále vykonávat práci pečovatelky v Domově seniorů.Zároveň provedla kontrolu k ID,která měla být 7.3.2016.Shledala,že můj stav je stejný a nadále mám ID 1.stupně,i když mi od poslední kontroly přibylo pár nemocí.Navíc mám ve zprávách od dvou lékařů,že nejsem schopna soustavné výdělečné činnosti.Prosím co dál,když mě ještě čeká EMG vyšetření a rehabilitace?Předem moc děkuji za radu

                                                                                                  Mončáková Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mončáková,

doporučuji Vám, abyste proti ukončení PN podala odvolání na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Odvolání musíte podat do 15 dní od ukončení PN. Pokud jde o ID, tady musíte podat námitku, která se podává do 30 dní od doručení rozhodnutí. Námitka se zásadně podává prostřednictvím OSSZ, který vydal rozhodnutí, ale adresujte jí na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.