Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení p. neschopnosti?

Autor Luděk
Předmět ukončení p. neschopnosti?
Dotaz

Dobrý den,

Mám opravdu velké bolesti zad, na pracovní neschopnosti jsem již půl roku.Pracuji celkem 29let.Posudková lákařka poručila mému obvodnímu lákaři okamžité ukončoní P:N.Pokud nemohu vykonávat práci mám prý jít na pracovní ůřad.Před 6měsíci jsem šel k lékaři s tím , že mi dnešní zdravotnictví uleví od bolesti a já budu moci normálně pracovat.Každý den v práci jsem musel brát prášky na bolest.Co mám dělat?Podle vyšetření mám opotřebovanou páteř nadměrným zatěžováním.Artrozu č. 2 v kyčlích,léčím se s hypertenzí a diabetes na dietě.

Předem děkuji za odpověď , a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Luďku,

domnívám se, že Váš ošetřující lékař by měl s posudkovou lékařkou jednat o tom, aby Vám byl přiznán částečný nebo plný invalidní důchod. Požádejte ho, ať se spojí s posudkovou lékařkou a navrhne jí, aby Vám byl přiznán některý z invalidních důchodů.

S pozdravem

Václav Krása