Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení nemocenské

Autor Marcela Dohalská
Předmět ukončení nemocenské
Dotaz

Dobrý den pane Kráso ,chtěla bych se zeptat co mám dělat .Začala jsem marodit 16.2.2011 s krční páteřía brněním prstů levé ruky ,bolesti lokte a ramene.Po řádném kole rehabilitace se můj stav vždy zhoršil( at to bylo cvičení nebo elektoléčba) a skončilo to obstřriky krku ,zad i bederní ta mě bolí už 8 let (pracuji jako kuchařka).Po těchto rehabilitacích jsem zkončila v Motole kde mi 23.6.2011 odoperovali CC5 -C6 a dali Activ C,s tím jsm spokojená.Na konci srpna jsem začala rehabilitovat biosynchron 12x po1hodine.Po 9 hod. se mi ozvala bederní páteř a začali mě brnět nohy až do bolestivého vystřelování. Pani doktorka mě v listopadu odeslala na mag.resonanci bederní páteře a nic se nenašlo,ale bolesti vůbec neustávali.Prosinec jsem každý týden trávila na obstřicích a injekcích na bolest.Po domluvě jsem v lednu 2012 začala docházet na internu na infuze ,chodila jsem i o víkendu takže 10x. Pomohlo mi to jen tak do 15.00 hodin .Pani doktorce to nedalo a znovu na mag.rezonanci na SI skloubení ,kde nález subchondrální sklerotizace,nevýrazný ložiskový edém kostní dřeně podél ventrální části obou SI skloubení,nerovnost kontury kortikalis ventrální části štěrbin zejména vpravo,kde charakter usurace při klin. nálezu mohou odpovídat chron.sakroileitis více vpravo,nutno uvažovat o artropických změnách.25.1.2012 při kontole mi to obstříkli přímo do SI skloubení s tím , že se to v naší republice operovat nedá. Končila mi nemocenská ,požádala jsem o prodloužení  zamítnuto.Jsem uschopněná na vedená na Uřadu práce.Dne7.3.2012 se mi zablokoval krk a pravá ruka infuze v Motole bude se mi to stávat jak mi to vystřeluje různě ted to onáší levá strna kyčel a koleno,naučili mi na rehabilitaci cviky ,které někdy musím i v noci  ,aby trochu zádům ulevila. Asi to mé onemocnění je z optřebování pořádně mi k tomu nikdo nic neřekl . Měla jsem ted duben nebo květen jít do lázní  ,abych to stihla do roka po operaci ,ale takto mi pan doktor z posudkové neprodloužil nemocenskou o ty 3 měsíce .Nevím jestli jsem tedy měla žádat o nějaký ten invalidní důchod.Prosím o radu děkuji  Vám  Marcela Dohalská

Odpověd na dotaz:

Váážená paní Dohalská,

především Váš lékař měl skutečně požádat revizního lékaře o návrh na prodloužení Vaší pracovní neschopnosti. Doporučuji Vám zkusit požádat o invalidní důchod s tím, že je potřeba, aby Vám Váš specialista napsal doporučení pro přiznání ID a samozřejmě je pořádně zdůvodnil. Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása