Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Udání od souseda na OSSZ

Autor Petr Pazderka
Předmět Udání od souseda na OSSZ
Dotaz

Dobrý den

Chci se zeptat jak probíhá posudková kontrola kvůli nepravdivému udání souseda nebo co mohu očekávat,

Posudkový lekař si vyžadal kontrolni lekařske vyšetření ktere sem měl mit až za rok.

Za poslední dva roky se zdravotní stav zhoršil a nebohu již nekolik let vykonávat puvodni profesy jako obraběč kovů avykonávam lehčí práci jako prodavač.

Specialiste po vyšetření zjistily že na levé ruce je algodistrofický syndrom,hybnost omezená a přetvávaj bolesti a beru proti boleti Tralgit a na noc Targin,,k tomu mám ještš ůplnou rupturu křížového vazu v kolenim kloubu.

Levá ruka je po nekolika operacích kvuli velkým zanětum a v ruce sou srusty které sou trvalé.

ruka i koleno již bylo po nekolika operacích.

pobírám invalidní důchod prvního stupně ale soused si vymyslel že ja cvičim s činkama,,přitom pouze dohlížim na pár lidí kteří cvičí a radím jim,poněvadž než sem měl tyto ůrazy tak sem dřive posiloval,,vsoučasne době mi zdravotní stav neumožnuje posilovat ale soused je škodolibý a taková nepravdivá udání rozesílá nejen na mne ale i na jiné sousedy vyloženě se tim bavý.

Zajimalo by mne jak mám postupovat.

Můj lekař již veškeou dokumentaci odeslal ale rozhodnuto ještě nebylo.

Posim o vaši odpověd na muj email   : pazderka.petr@ow.cz

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pazderko,

je pravděpodobné, že budete pozván k lékařské posudkové komisi. Je potřeba, abyste upozornil na zhoršení zdravotního stavu, a mělo by to být zřejmé i z lékařské dokumentace. Pokud nemáte nové vyšetření, doporučuji Vám si jej vyžádat. V případě, že by Vám byl ID odebrán, doporučuji Vám, abyste podal námitku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Předem Vám děkuji.