Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Trvání ID 3.stupně

Autor Jitka Kubišová
Předmět Trvání ID 3.stupně
Dotaz Dobrý den, ráda bych se zeptala pokud mám přiznaný ID 3.stupně na rok. Datum do kdy vím, omylem mi ho na ČSSZ sdělili. Rok od přiznání je pryč a mě nepřišlo nové předvolání ke komisi ani žádost o lékařskou dokumentaci. Znamená to, že mi byl tento stupeň ID ponechán na další rok, neurčito, zapomněli na mě nebo i když je v mém spisu uvedeno konkrétní datum, mohou mě předvolat kdykoliv? Má u rozhodování o ID vliv skutečnost, že jsem dostala průkaz TP na stálo s tím, že se můj zdravotní stav nezlepší. Ptám se z důvodu, že 3.stupeň jsem dostala až po podání námitky proti rozhodnutí o 2.stupni invalidity. A posuzovat mě bude opět stejný lékař jelikož je pro danou oblast jediný a každý jeho přezkum končí z mé strany námitkou, kterou "vyhrávám". Takže se opět obávám jak bude Vše probíhat. Děkuji Kubišová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kubišová,

pokud je Vám důchod dál vyplácen, tak si myslím, že nemusíte nijak reagovat, protože je možné, že posudková služba je přetížena a tudíž nemá čas řešit takové případy, jako je Váš. Pokud by Vám byla výplata důchodu zastavena, tak Vám doporučuji, abyste došla na OSSZ, žádala vysvětlení a případně okamžitě podala námitku proti zastavení výplaty důchodu. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji