Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

trvale duchody

Autor karel
Předmět trvale duchody
Dotaz

Dobry den,je to pravda nebo lez?A dal by se pripadny odebrany trvaly duchod invalidni vysoudit nazpet(coz je asi logicke,kdyz se neco priznava trvale,tak se to podle logiky neodebira)..Znamej my tvrdi ze to da i di Strasburku...

/.S. kolik lidi se na vas obracelo s zadosti na soudni spor kvuli ID do Strasburk ?

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

obávám se, že není možné žalovat, jak Vy píšete, případný odebraný trvalý invalidní důchod. Domnívám se, že dochází k nepochopení celého důchodového systému. Žádný ID není tzv. trvalý. Je iID pro invaliditu z mládí, kde se zpravidla již dále nepřezkoumává zdravotní stav a příjemce důchodu jej pobírá prakticky celý život. To ovšem neznamená, a zákon to ani nijak neupravuje, že by nebylo možné provést následnou kontrolu, například po 10 letech a důchod odebrat. Pokud dojde například k rozvoji medicíny a zdravotní stav je výrazně zlepšen, tak i v takovém případě může dojít k odebrání ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji