Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

TP

Autor Simona
Předmět TP
Dotaz

Dobrý den,

v únoru jsem si podávala žádost o ZTP (do té doby jsem měla průkaz TP) a při podání žádosti mě bylo sděleno, že mě příjde poštou formulář, který dám ošetřujícímu lékaři a poté odešlu zpět. Bohužel mi žádný formulář nepřišel a dnes jsem obdržela ROZHODNUTÍ o přiznání průkazu prvního stupně. Myslela jsem, že tedy dotazník poslaly přímo mé lékařce a tak jsem se informovala, ale lékařka nic nevyplňovala. Průkaz TP mi tenkrát přiznaly v roce 2007 na 3 roky, protože mi bylo 20 let. a byla jsem po první operaci. Nyní jsem po 3 operacích celkem, zjistily mi artrozu a mám hyperelasticitu vazů v celém těle. Nechápu, podle čeho mohli v tuto dobu posuzovaly, když neměli žádné nové lékařské zprávy. Možná podle těch, co jsem dávala v roce 2007, kdy jsem poprvé žádala. Chtěla bych podat odvolání, ale bohužel nevím, co by mělo obsahovat. Předem děkuji a jsem s pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Simono,

doporučuji Vám, abyste došla na odbor sociální péče vaší obce as rozšířenou působností a žádala o vysvětlení, případně si podala žádost znovu.

S pozdravem Václav Krása