Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

tohle je diskriminace

Autor marel,
Předmět tohle je diskriminace
Dotaz

Dobry den,ted sem se docetl,ze invalide zmladi ted berou rokˇ2015´) cca 9600 duchod,zatimco my stari kteri mame duchod treba z roku 1993 se stezi dostavame na cca priblizne 8300kc.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Marele,

myslím si, že tato čísla nejsou pravdivá. U invalidity z mládí se důchod stanoví ve výši 45 % všeobecného vyměřovacího základu a starší důchody se valorizují. Několikrát dokonce došlo k tomu, že tzv. starodůchodci měli vyšší valorizaci důchodu. Takže ten rozdíl nepovažuji za důvěryhodný. Ovšem je pravdou, že současné důchody, obecně, jsou vyšší proti důchodům vypočítávaným například před 20 lety. Je to logické, protože dnes je vyšší úroveň platu. V každém důchodovém systému je určitý prvek zásluhovosti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji