Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Tíživá situace

Autor Irena
Předmět Tíživá situace
Dotaz Dobrý den pane Krása, obracím se na Vás o radu. Je mi 53let, ČID II.st. Dala jsem výpověď z PP k 31.10.2018. Od 2.11.2018 jsem v evidenci ÚP. Jelikož došlo ke zdrav. problémům, jsem od 20.5.2019 v PN. Vyčerpala jsem podpůrči dobu v nezaměstnanosti ke dni 30.6.2019.(poslední tři roky jsem pracovala ze zdrav. důvodů na poloviční úvazek) Můj příjem je od 7/19 pouze ČID. Dostala jsem se do tíživé situace, žiji sama a nevím, na koho se v této situaci obrátit. Velmi pěkně Vám děkuji za pomoc. paní Irena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ireno,

především byste měla ÚP požádat o příspěvek na bydlení, protože je pravděpodobné, že Vaše náklady na bydlení činí více než 30 % z Vašich příjmů. Dále, pokud se zhoršil Váš zdravotní stav, jak uvádíte, měla byste zkusit požádat o zvýšení stupně ID. Jinou možnost zlepšení Vaší situace neznám. Upozorňuji Vás, že po roce evidence na ÚP, jako uchazečka o zaměstnání, již nebudete sociálně pojištěna, a tudíž doba evidence na ÚP Vám nebude uznána jako náhradní doba pro účely důchodového pojištění. Musela byste si sama platit minimální důchodové pojištění.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása