Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

TEP a zánik ID

Autor Jana
Předmět TEP a zánik ID
Dotaz Dobrý den, včera mi posudkový lékař odjemul ID 1.stupně. Jsem po TEP kyčle 4roky, noha je kratší o 1,5cm, noha je "hubenější", povětší námaze bolí. Dlouho jsem čekala na operaci a když se po operaci kyčel spravila, odnesla to páteř, kde mám vyhřezlou plotýnku. Moje zdravotní komplikace s kyčlemi mám odmala, vrozené vykloubení, operace....´Můj dotaz zní má cenu se odvolávat, mám nárok na vrácení 1stupně? A protože pracuji ve firmě zaměstnávající invalidní důchodce (personální odd.) tak ty posudky od zaměstnanců čtu a jsem v údivu, jak je možné, že alkoholici, narkomani si za svůj zdravotní stav mohou sami (zničená játra) a mají 3.stupeň a já si za svůj zdravotní stav sama nemůžu (vrozená vada) a ID 1. stupně mi je odebrán z důvodu zlepšení zdravotního stavu. Jak můžu byt zdravá, když mám v těle "náhradní součástku" ? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

samozřejmě, že můžete podat námitku proti odebrání ID. Námitka se podává prostřednictvím Vaší OSSZ, ale adresovat jí musíte na ČSSZ, Křížová 25, 15500 Praha. Námitku musíte podat do 30 dní od doručení rozhodnutí. Stačí napsat, že nesouhlsíre s rozhodnutím a podáváte námitku. Kopii rozhodnutí přiložte k námitce. Problém je, pokud Vám chůze nedělá nějaké větší potíže. Pro přiznání je důležité, abyste nedokázala chodit po schodech, vystoupit do bariérového autobusu, nebo ujít pouze větší vzdálenost - nad 50 metrů.

S pozdravem Václav Krása

Prosím, pokud můžete, abyste si prohlédla reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.