Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Tenisovy loket

Autor Zdeněk Vodenka
Předmět Tenisovy loket
Dotaz Dobrý den,mam opakovane potiže s tenisovym loktem.Jsem rok v pracovní neschopnosti,podstoupil jsem obstřiky,rázovou vlnu,a nakonec operaci.V soucasne době mám necelé 3měs.,po operaci a potíže stále přetrvávají,Žádal jsem OSVČ o prodloužení prac.neschopnosti,nebo o mezení.Pracuji jako svařeč.Posudkový lékař mi řekl že není duvod k prodloužení prac.neschopnosti.Takže loket nevylečeny a mam opet nastoupit do prace.Prosím o radu, zda mam nárok na část.inv.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vodenko,

obávám se, že ve Vašem případě pravděpodobně nebudete mít nárok na ID. Samozřejmě, že můžete si podat žádost, ale obávám se, že se žádostí neuspějete. Pravděpodobně budete muset zm,ěnit zaměstnání, což může být pro Vás samozřejmě problém.

S pozdravem Václav Krása

Vžený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.