Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

tak jak tedy?

Autor martin
Předmět tak jak tedy?
Dotaz

Pane Kraso a co ta invalidta zmladi ta ma automaticky dolozku s vetou "schopen prace za zcela mimoradnych podminek"? Ja teda osobne mam nakej meziclanek duchodu protoze to tam nemam,ale mam ho vypocitanej nak divne jeste pred necelymi 25lety,hned po zmene rezimu..

Proste a jednoduse tenkrate to platilo tak ze doktor specialista nahlasit mel jestli  je schopen prace za mimoradnych podminek ci neni schopen..Po dalsich 10 letech asi doslo ke zmenam ?

A jak to tedy tedko je stary invalidi  BUDOU NAJEDNOU SCHOPNI PRACE?ONO totiz se ted na ne muze pohlizet jako na praceschopny i kdyz oni maji treba 80% nebo 90% ubytek pracovnich sil (schpnosti).Cili se nabizi otazka stara rozhodnuti o PID prijemce budou platit nezmenena?Toznamena i stou dolozkou ! "ze nemuze pracovat ani za zcela mimoradnych podminek"?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

výrok na rozhodnutí, že příjemce ID III. stupně je schopen práce za zcela mimořádných podmínek zůstává. Tyto výroky se budou měnit u nově přiznaných ID.

S pozdravem Václav Krása