Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Systémové onemocnení

Autor Maiksnerová Blanka
Předmět Systémové onemocnení
Dotaz Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.Je mi 34 let. Jsem na třetí mateřské, rodičovské dovolené...dělá to už pomalu deset let co jsem doma.Předtím jsem asi sedm let byla zaměstnaná. Po narozeni druhého dítete, 2005 se muj zdravotní stav začal zhoršovat... hledala jsem veškerou zdravotní pomoc.Nikde jsem nenachazela řešení. V roce 2007 mi nalezli výpotek v osrdečníku...nikterak neléčen. Mě stavy nadale pokračují. Před několika týdny se lékaři přiklánějí k systémovému onemocnění. Čekám na další řešení. Na netu jsem se dočetla, že je možno zažádat o ID. Myslíte, že bych měla nárok? Děkuji Blanka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maiksnerová,

nejsem posudkový lékař. Doporučuji Vám zeptat se svého lékaře, zda se jedná o tolik závažné onemocnění, které by významně snížilo Vaše pracovní schopnosti.

S pozdravem Václav Krása