Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Syn autista

Autor Milan
Předmět Syn autista
Dotaz Dobry den pane Kraso mohl by jste mi prosim poradit nevim na koho bych se mohl uz obratit mam 17 leteho syna epileptika,autistu,s lehkou mentalni retardaci a schizoidnimi rysy a i kratkodobou pameti pro ktereho hledam domov nebo ustav se 24 hodinovou peci socialni urad nam pred soudnim rizenim nabidl s pomoci hledani takove instituce a vyrizeni ZTP karty a prispevku na peci nebo mobilitu po soudu jako kdyby soc. pracovnice nevedeli co slibili a byl to obrat o 180 stupnu najednou ze si to musime sehnat sami ze nic neslibili poslal jsem uz dost zadosti s okopirovanymi lekarskymi zpravami a prichazeji se zamitacimi dopisy ze syn nepatri do jejich cilove skupiny ze neberou se schizoidnimi rysy pritom jsem jim vzdy po tel rikal jeho anamnezu a v nekterych domovech jsme byli i osobne treba v Haji u Duchcova a v Pelhrimove a protoze synovi nepriznali prispevky na peci,ktere jsou pro prijeti take dulezite strasne se nam v kazdem domove divi ze syn nepobira ani tu nejmensi moznou davku pri kombinovanych nemocech ktere u nej v puberte se vic projevili syn je mozkove na urovni 10 az 12 leteho ditete mohl by jste mi prosim poradit ci napsat co si o tom myslite pred peti lety tyto davky pobiral dekuji.Milan z UL

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

obávám se, že ve Vašem případě to bude velmi problematické sehnat vhodné zařízení. Nikdo si nevezme klienta, který není schopen platit a který nemá přiznaný příspěvek na péči v potřebném stupni. Všechna sařízení jsou indikována pro lidi, kteří mají uznaný stupeň míry závislosti nejméně ve II. stupni. POkud Váš syn nemá žádnou míru závislosti, tak se musíte o něj starat. Zkuste požádat o invalidní důchod pro invaliditu z mládí, což je potřeba udělat nyní. Žádost se podává na Vašem OSSZ. Zkuste opakovaně požádat o příspěvek na péči.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.