Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

svalové onemocnění -invalidní důchod

Autor Zdeňka
Předmět svalové onemocnění -invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den pane Krása,mám svalové onemocnění zvané Myasthenia Gravis-těžká svalová slabost,  mám částečný invalidní důchod,vzhledem k mému onemocnění nemohu sehnat práci na zkrácený úvazek.Myslíte,že bych měla šanci s takovým onemocněním dostat plný invalidní důchod?děkuji Zdeňka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdeňko,

opravdu neumím posoudit kdy je možné přiznat ID III. stupně. To je věc posudkových lékařů. Doporučuji Vám nahlédnou do přílohy vyhlášky č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity a zkusit si porovnat Vaše postižení s procentními hodnotami ve vyhlášce. Vyhlášku najdete na webu www.mvcr.cz.

S pozdravem Václav Krása