Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Sudeckův syndrom.

Autor Jarka
Předmět Sudeckův syndrom.
Dotaz Vážený pane Kráso, chtěla jsem se Vás zeptat, zda má dcera (24 let) s diagnózou Sudeckův syndrom nárok na invalidní důchod? S kolenem se léčí od r. 2015. V ČB tuto diagnózu v koleni ortopedi nerozpoznali a protože se její zdravotní stav spíše zhoršoval, léčí se od ledna 2018 na ortopedii v Praze. Letos v květnu na klinice Malvazinky ji v koleni zjistili Sudeckův syndrom a ten se také potvrdil vyšetřením na magnetické rezonanci. Z důvodu dlouhodobých zdravotních problémů v koleni si podala žádost o invalidní důchod. Ten jí však byl 28.6.2018 i přes odvolání zamítnut. Toto zamítnutí bylo pravděpodobně na základě lékařské zprávy z nemocnice Malvazinky, ve které bylo jen podezření na Sudeckův syndrom a doporučení k vyšetření na magnetickou rezonanci. Výsledek z magnetické rezonance dcera do ruky dostala až 12.7,2018 u ortopeda v Praze. ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ o této věci byla informována a přesto rozhodla na základě neúplných lékařských zpráv. Nyní dcera může podat žalobu ke krajskému soudu. Soud si vyžádá posudek od posudkové komise MPSV a na jeho základě rozhodne. Zajímalo by mne, zda má smysl tuto žalobu k soudu podat a zda je vhodné si před tímto podáním nechat vystavit nový znalecký posudek? Předem Vám děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

pokud Vaší dceři nezpůsobuje onemocnění závažné překážky v práce či ve studiu, obávám se, že Vaše dcera nemusí uspět ani se žalobou. Sudeckův syndrom má tři stupně. Obávám se, že teprve až ve třetím stupni může být nárok na ID. Přesto záleží na Vaší dceři, zda podá správní žalobu. U této žaloby se neplatí poplatky a ani ji nemusí zastupovat advokát. Takže to je na jejím rozhodnutí.


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.