Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Stupeň důchodu

Autor linda
Předmět Stupeň důchodu
Dotaz Vážený pane Václave Kráso.Chci si požádat o zvýšení stupně důchodu,vzhledem ke zhoršenému zdravotnímu stavu.Už rok nikde nepracuji a nejsem evidována ani na úřadu práce.Je to možné,nebo musím být na Ú.P.evidována.Děkuji za odpověď.A za záslužnou práci,při které pomáháte lidem s jejich dotazy.Linda

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lindo,

skutečnost, že nejste v evidenci úřadu práce je chyba, protože Vám tento rok nebude započítán do náhradní doby pro výpočet důchodu. Měla jste se hned přihlásit. Pokud chcete požádat o vyšší stupeň ID, tak to musíte provést na Vaší OSSZ, kde s Vámi sepíšou žádost a poté budete posuzena lékařem posudkové komise. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.