Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stupeń invalidity

Autor ivana
Předmět stupeń invalidity
Dotaz Dobrý den, mám na vás dotaz. Mému otci byla zjištěna roztroušená skleróza. Byla mu zjištěna v 60-ti letech, kdy se projevila po borelioze. Je to nejhorší varianta RS. Má problémy se zrakem, někdy několik dní nevidí, chůze, rovnováha-chodí o holi a to ještě špatně, není schopen si nikam dojet, je závislý na pomoci druhých. Problémy s vylučováním, někdy i s myšlením,....a byl mu uznán II.stupeň invalidity, pracoval jako řidič z povolání. Podle posudkového lékaře mu klesla práceschopnost o 50% což mi příjde jako totální nesmysl. Výpadky zraku, nesamostatnost, za volat nemůže ani do vany nemůže sám. Teď je aktuálně veden na ÚP, má nárok 11 měsíců být v evidenci, kde mu pracovnice nabízí práci ostrahy nebo vrátného, je to až úsměvné. Co s tím? Pokud podáme odvolání, myslíte si že to má šanci? Ani nám nikdo nechce říct zda pokud má ID může pobírat příspěvek na péči nebo jiné výhody. Děkuji moc za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

samozřejmě, že Váš otec může podat námitku proti přiznání nižšího stupně ID. Námitku je však potřeba podat do 30 dní od rouzhodnutí o ID. Jinak je potřeba podat novou žádost o zvýšení stupně ID. Samozřejmě, že příjemce ID může požádat o příspěvek na péči. V případě Vašeho otce je velmi pravděpodobné, že by mohl být přiznán příspěvek na péči ve II., možná i ve III. stupni. Žádost se podává na formuláři, který najdete na www.mpsv.cz na Váš úřad práce.  


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.