Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Strach o vlastní budoucnost 4

Autor Jirka
Předmět Strach o vlastní budoucnost 4
Dotaz Dobrý den! Vážený p.Kráso,několikráte jsem se na Vás obracel s prosbou o radu a tak považuji za vhodné se s Vámi podělit o radost! Krajský soud v Českých Budějovicích mi dal za pravdu a náleží mi plný invalidní důchod.Záležitost napřed posoudila posudková komise Ministerstva práce a soc.věcí,tam se konečně sešlo víc lékařů a hlavně tam byl neurolog.Najednou to bylo bez problémů a posudkový závěr uvádí že invalidita III.stupně trvá nepřetržitě od jejího vzniku v r.2011,další přezkum v 2018.Záležitost se vrací ČSSZ k novému posouzení s tím že se jedná o invaliditu III.stupně. Zde bych Vás poprosil o(v této věci snad poslední) radu.Jak DLOUHO to bude ČSSZ dávat do pořádku,mají na to nějaký termín?Jde samozřejmě o peníze,žiji díky rodičům.Rozsudek jsem obdržel 28.7.předpokládám že ho sociálka obdržela stejně.Tedy jak dlouho to můžou dělat?? Můj postřeh k celé záležitosti.Neprospělo by posudkovým řízením aby u posudků byl,krom posud.lékaře a specialista v oboru ve kterém žadatel tvrdí že je nemocen?Docela jistě by to ušetřilo státní peníze které stojí další řízení a také nervy nemocných by se ušetřily.Já např.musel pár týdnů brát antidepresiva abych se bojem bezpečně prokousal. Se zatajeným dechem sleduji jednání o navýšení příspěvku na péči.Tolik potřebného a v I.stupni tak nízkého.Přeji nám všem dobrý výsledek jednání! Pane Kráso,vůbec mi nejsou lhostejné reklamy na Vašem webu a jak se má situace urovná zachovám se dle svých sil. Vážený pane Kráso,děkuji za Vaši práci a úsilí.I když jste upoután na vozíček chci Vám říci že stojíte nad mnohými!! S přáním všeho dobrého Jirka Jeřábek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jeřábku,

jsem rád, že soud dopadl ve Váš prospěch. Řízení na ČSSZ by nemělo trvat déle než tři měsíce. Částka důchodu by Vám měla být doplacena zpětně. Budu rád, když napíšete nějakému ministrovi, že ho prosíte o podporu zvýšení příspěvku na péči o 10 % už od 1. 7. 2016. Vláda by o tom měla rozhodovat v nejbližších týdnech.

S pozdravem Václav Krása

Předem Vám děkuji, že si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.