Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Strach o vlastní budoucnost

Autor Jiří Raien
Předmět Strach o vlastní budoucnost
Dotaz Dobrý den!Vážený pane Kráso,prosím o radu.Jsem po transplantaci ledviny,to znamená imunosuprese a všechna s tím spojená omezení.Dále mám neuropatii DK těžkého stupně potvrzenou EMG vyš.S berlou popojdu,ale docela opatrně.Nic nepřecházet,vše vyležet a pokut něco mezi lidmi-jak se říká lítá-tak raději nevycházet vůbec.Před měsícem jsem byl u posud.lékaře(se vším výše napsaným podrobně obeznámen)a ten mne ujistil že příští rok o plný ID přijdu a abych se nato připravil(??).V důsledku téhle vyhlídky mi vylétl tlak krve a předělávala se medikace.A konečně dotaz.Mohu už nyní zaujmout nějakou obranou strategii,kterou bych od sebe tuto perspektivu odvrátil? Pokut jsem mohl,tak jsem VŽDY pracoval o práci mnohokrát přišel(dělnické profese)a pokaždé si našel novou.Věřte že mne hluboce uráží takto se něčeho domáhat. Vím jaké to je když se chodí špatně,jaké je nechodit vůbec netuším proto velká ucta k Vašemu snažení a DÍK za všechno vynaložené usilí.KDU je opět v parlamentu-paráda! Díky za odpověd a vše dobré Jirka R.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Raiene,

musím říci, že vůbec nechápu postoj posudkového lékaře. Doporučuji Vám podat na něj stížnost na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Dále, jako obranou taktiku Vám doporučuji, abyste byl často nemocný. Po novém roce se již nebude platit poplatek za pobyt v nemocnici a tak by Vám lékař mohl občas doporučit léčbu v nemocnici. Častější nemocnost a pobyt v nemocnici by Vám pomohly, pokud by Vám byl snížen ID, při námitkovém řízení či u soudu. Pokud by Vám byl opravdu snížen stupeň ID, okamžitě se braňte a případně se mi ozvěte.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.