Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stížnost

Autor Marie
Předmět stížnost
Dotaz

Vážený pane, ráda bych se Vám svěřila se svým problémem.Před dvěmi lety jsem prodělala operaci bederní páteře. Přesnou a odbornou diagnózu popisovat neumím, ale laicky - v zádech mám osm šroubů, spevněných postraními destičkami. Rok jsem pobírala plný invalidní důchod. Po té mi bylodebrán a ponechán puze inv.důchod prvního stupně. Jenže pracovat se s touto diagnózou nedá. Nyní se zdravotní stav zhoršíl a do budoucna mně čeká další operace. Zažádala jsem o zvýšení inv. důchodu. Ale to jsem pěkně narazila. Můžu být prý ráda, že mám alespoň tu jedničku - řekl mi posudkový lékař. Jak je možné, že lidi bez operace,co o víkendu hází klády přes potok a potom vezmou dvě berle a posudkový lékař jim sklidem přizná plný důchod?  Velmi se mně takové jednání dotýká. A ještě jsem dostala radu, abych si prý našla lehké zaměstnání, po čtrnácti dnech se hodila marod a domarodila to až do starobního důchodu! A to ještě není všechno. Byla jsem zároveň svědkem zlostného výbuchu šéfa LPK, který se strašně rozčiloval nad diagnózou obvodní lékařky.  Nazval ji - cituji - krávou, která za pytel vajec, nebo snad za obálku, napíše co si dotyčný přeje a oni se pak s toho můžou posrat. Takto tam vykřikoval na chodbě, před ostatními posuzovanými. Věřte, že nám všem s toho doslova spadla čelist. Co si mám o tom všem myslet? A co si o tom myslíte Vy? Já už nemám chuť znova žádat, odvolávat se, a už vůbec nemám chuť se s takovými ignoranty, co sedí na teplých místečkách s tituly MuDr a chovají se jako prasata, setkat. Ale cítím se strašně ponížená a stydím se za to, že jsem nemocná a, že jsem se vůbec odvážila o něco v této republice žádat. S pozdravem Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

myslím si, že takový způsob jednání posudkového lékaře je nepřijatelný. Na druhé straně, pokud Vás tam bylo víc, měli jste okamžitě podat stížnost a takový lékař by skončil. je to trošku problém, když lidé nemají odvahu obhajovat svá práva a spoléhají na to, že to někdo vybojuje za ně. Vám osobně doporučuji si požádat o vyšší stupeň ID, pokud neuspějete podala námitku a pokud neuspějete ani potom, tak podala správní žalobu. Musíte za svůj důchod bojovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.