Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stěhování do zahraničí

Autor David Nekonečný
Předmět stěhování do zahraničí
Dotaz Dobrý den, pane Kráso. Obracím se na Vás s takovýmto problémem. Vyskytla se mi možnost vystěhování do zahraničí v rámci EU. U nás tj. v ČR pobírám 14-tým rokem PID III. stupně. Jaký dopad na vyplácení důchodu by měla tato skutečnost? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. David Nekonečný

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nekonečný,

nároky ze sociálních systémů jsou vypláceny i do zahraničí. Nemyslím si, že by s tím měl být nějaký problém. Musíte prostě nahlásit jinou adresu a nahklásit, kam Vám má být ID zasálán. Pokud Vám zůstane bankovní účet v ČR, tak nahlásíte pouze změnu adresy.

S pozdravem Václav Krása