Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Stažení žádosti o ID

Autor Katka
Předmět Stažení žádosti o ID
Dotaz Dobrý den, od ledna se léčim s rakovinou prsu. V květnu jsem si podala žádost o ID (v neschopnosti jsem nebyla a nejsem, protože jsem na RD).Dnes mě kontaktoval posudkový lékař a doporučil mi, abych svou žádost stáhla, protože důchod nelze přiznat dříve než po roce léčení. Prosím o Vaše vyjádření - mám vzít žádost zpět? Děkuji K

Odpověd na dotaz:

Vážená paní katko,

domnívám se, že posudkový lékař nemá pravdu. Pokud se jedná o nemoc, u které je zřejmé, že budou následky nebo, že se jedná o dlouhodobé léčení, tak ID může být přiznán. Doporučuji Vám, abyste žádost nestahovala.

S pozdravem Václav Krása