Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Stav po TEP koleního kloubu

Autor Roman Hofman
Předmět Stav po TEP koleního kloubu
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,je mi 40 let,jsem po TEP koleního kloubu.Mám omezenou hybnost koleno ohnu max do 90st. a nemohu na něj pokleknout.Pracuji jako automechanik a na nemocenské jsem již 9 měsíc.Mám nárok na některý z důchodů ?Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hofmane,

doporučit přiznání ID by Vám měl Váš ošetřující lékař. Pokud rozhodne, že budete mít trvalé následky a dojde ke zhoršejní Vašeho společenského uplatnění, tak by bylo dobré požádat o ID. Doporučuji, abyste tuto věc projednal s Vašim ošetřujícím lékařem.

S pozdravem Václav Krása